Wydarzenia

Nasze miejsce na mapie Ursynowa

Jul 1, 2022

Nasza wymarzona, wyczekana siedziba. Miejsce dla Was i dla nas

czytaj dalej

URSYNÓW POMAGA UKRAINIE- punkt pomocy humanitarnej dla uchodźców wojennych z Ukrainy

May 1, 2022

Wraz z Dzielnicą Ursynów m. st. Warszawy w ramach akcji #URSYNÓWPOMAGAUKRAINIE zorganizowaliśmy punkt pomocy humanitarnej dla uchodźców wojennych z Ukrainy

czytaj dalej

Ursynów dla Ukrainy - zbiórka darów dla obrońców Ukrainy

Apr 7, 2022

Wraz ze Stowarzyszeniem Zielony Ursynów oraz naszymi ukraińskimi Przyjaciółmi zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy przeznaczonych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie ! 💙💛

czytaj dalej

Ursynów dla Ukrainy

Mar 1, 2022

"Ursynów dla Ukrainy" to grupa, powstała z inicjatywy mieszkańców Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Stowarzyszenia Zielony Ursynów, Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła, która działała na rzecz Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza "Folkowisko" w Gorajcu wspierającego osoby przekraczające granicę polsko - ukraińską oraz organizacje humanitarne i harcerskie na terenie Ukrainy.

czytaj dalej

Program Domowych Detektywów Jaś i Małgosia na tropie

Feb 21, 2022

Rekomendowany program "Domowych Detektywów Jaś i Małgosia na tropie" adresowany jest do uczniów w wieku 10-11 lat (klasy 4 lub 5 szkoły podstawowej).

czytaj dalej

Projekt dla uczniów ursynowskich szkół podstawowych: zajęcia plastyczne i ruchowe, program rekomendowany, konsultacje z psychologiem, zajęcia wyrównujące wiedzę, TUS, TZA ART

Dec 24, 2021

Projekt dla uczniów ursynowskich szkół podstawowych: zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe, program rekomendowany dla dzieci nieśmiałych, indywidualne konsultacje z psychologiem, zajęcia wyrównujące wiedzę, odrabianie lekcji, Trening Umiejętności Społecznych, Trening Zastępowania Agresji (TZA ART)

czytaj dalej

X Charytatywny Piknik Rodzinny "Odczarowanie hospicjum"

Sep 21, 2021

Jak każdego roku wsparliśmy [Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa) w charytatywnym pikniku "X Charytatywny Piknik Rodzinny "Odczarowanie hospicjum". To był cudowny rodzinny czas.

czytaj dalej

Zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli z ursynowskich szkół: TUS z elementami Treningu Zastępowania Agresji ART, zajęcia wyrównujące wiedzę, warsztaty dla nauczycieli w oparciu o metodę Job Crafting.

Apr 30, 2021

Zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli z ursynowskich szkół: rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne TUS z elementami Treningu Zastępowania Agresji ART, zajęcia wyrównujące wiedzę, pomoc w odrabianiu lekcji, warsztaty budowania zaangażowania i poczucia sensu pracy dla nauczycieli w oparciu o metodę Job Crafting.

czytaj dalej

Ursynów gra dla Kornela

Jan 7, 2021

Pod koniec 2020 roku dowiedzieliśmy się o bardzo ciężkiej chorobie Kornela, 13-letniego ucznia Szkoły Podstawowej Nr 340 w Warszawie i potrzebnej pomocy. Po raz drugi uruchomiliśmy naszą pomocową, facebookową stronę, pod hasłem: Ursynów gra dla Kornela i dołączyliśmy do współpracy przy organizacji wydarzeń dla ratowania chłopca. W dniu 7 stycznia 2021 r. na terenie SP Nr 340 w Warszawie odbyła się zbiórka krwi połączona z propagowaniem bycia dawcą szpiku (DKMS) – ponieważ zarówno krew, jak i znalezienie genetycznego bliźniaka ma w przypadku Kornela kolosalne znaczenie.

czytaj dalej

Zajęcia dla dzieci i młodzieży z Dzielnicy Ursynów. Korepetycje, odrabianie lekcji, zajęcia socjoterapeutyczne oraz warsztaty dla klas 6-8 SP i klas LO.

Dec 31, 2020

zajęcia, w tym: socjoterapeutyczne, z wykorzystaniem Metody Zastępowania Agresji TZA-ART, korepetycje oraz pomoc w odrabianiu lekcji.

czytaj dalej

Zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z dzielnicy Ursynów

Dec 30, 2020

Za nami czas pełen radosnych chwil, spędzony razem z kreatywnymi, młodymi artystami i sportowcami z Ursynowa. Mimo trudności jakie przyniosła ze sobą pandemia Covid 19 z powodzeniem przeprowadziliśmy zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci oraz młodzieży z niepełnosprawnościami.

czytaj dalej

Gra Naukowa Foldit – programowanie z klocków (puzzle covid-19) i w kodzie w zakresie biologii oraz zajęcia z grafiki komputerowej GIMP

Mar 3, 2020

Dzięki wsparciu finansowemu z UBS, w ramach programu “wESpół wspieramy ekonomię społeczną”, we współpracy z BORIS, w partnerstwie z MCPS, przeprowadziliśmy zajęcia z grafiki komputerowej i programowania dla dzieci z Dzielnicy Ursynów. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

czytaj dalej

Ursynów gra dla Julka Wróbla 1.03.2020

Mar 1, 2020

Ursynów gra dla Julka Wróbla. Prawie 2500 uczestników, gości, sąsiadów z Ursynowa o wielkich sercach, ogromne zaangażowanie ponad 30 placówek edukacyjnych, około 200 wolontariuszy, zebrane wspólnymi siłami ponad 124 tys. zł w 4 godziny (!), do tego super pogoda, moc atrakcji, koncerty artystów, dzieci i młodzieży, kiermasz, licytacja, warsztaty, bieg na orientację, koniki i wiele, wiele innych – to wszystko wydarzyło się całkiem niedawno w Szkole Podstawowej nr 340 na Ursynowie !

czytaj dalej

II Konferencja Międzynarodowy Dzień Plecaka – 15.10.2019

Oct 15, 2019

Konferencja miała charakter otwarty, uczestniczyło w niej około 400 dorosłych oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w tym wielu znamienitych gości działających na rzecz dzieci, m.in. Burmistrz Dzielnicy Ursynów, przedstawiciele Kulczyk Foundation, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Kapituły Orderu Uśmiechu, Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, a także reprezentanci zagranicznych placówek dyplomatycznych w Polsce.

czytaj dalej

VII Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny – 08.09.2019

Sep 8, 2019

Na początku września wspólnie z Fundacją Flying Bag uczestniczyliśmy w Warszawskim Kalejdoskopie Edukacyjnym organizowanym przez Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. Edukacji oraz Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. Mimo deszczu odwiedziło nas sporo gości, było dużo śmiechu i zabawy. Malowanie buziek cieszyło się dużym zainteresowanie, znaleźli się również chętni do zrobienia eko-latawców czy udziału w quizie wiedzy o Warszawie. Odwiedziła nasze stoisko Pani Wiceprezydent Renata Kaznowska, mieliśmy szansę porozmawiać z nią o edukacji. Wszyscy odwiedzający obdarowani zostali pysznymi, zdrowymi jabłuszkami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapraszamy w przyszłym roku

czytaj dalej

Odczarowujemy Hospicjum – już po raz ósmy! – 15.06.2019

Jun 15, 2019

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w VIII Pikniku “Odczarowanie Hospicjum”, organizowanym przez Fundację Hospicjum Onkologiczne na Ursynowie. To bardzo ważna akcja, która zwiększa świadomość społeczną, pokazuje, że hospicja mogą kojarzyć się także z radością i pięknymi chwilami.

czytaj dalej

Dni Ursynowa 2019 – nie mogło nas zabraknąć! – 08.06.2019

Jun 8, 2019

Aktywnie uczestniczyliśmy w święcie naszej dzielnicy. Wspólnie z Fundacją Flying Bag przygotowaliśmy wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Ursynowa. Najmłodsi goście byli zachwyceni warsztatami ekologiczno-plastycznymi. Latawiec z rolek z papieru toaletowego? Z nami nie ma rzeczy niemożliwych! Zadbaliśmy także o obowiązkowe malowanie buziek i kolorowanki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również quizy: geograficzny z ciekawostkami o plecakach z całego świata oraz wiedzy o Ursynowie. Wśród śmiałków, którzy odważyli się stawić czoła niełatwym pytaniom, był m.in. Burmistrz Robert Kempa. Gratulujemy wiedzy! Do zobaczenia za rok!

czytaj dalej

Zajęcia taneczno-ruchowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi

Nov 28, 2018

Zajęcia taneczno-ruchowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Cykl rodzinnych zajęć ruchowych, z wykorzystaniem elementów tanecznych oraz sportowych,  tj. bieganie, skakanie, stretching, relaks) i poprawiających sprawność oraz koordynację ruchową dla dzieci niepełnosprawnych, uczniów klas specjalnych ze szkoły SP 330, z innych szkół oraz dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do innych specjalistycznych placówek, będących mieszkańcami Ursynowa oraz ich rodziców/członków rodzin, mających na celu wsparcie tychże rodzin, atrakcyjne spędzanie przez nich czasu oraz pogłębienie relacji między rodzicami a dziećmi.

czytaj dalej

Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła - wszystkie prawa zastrzeżone.